איך מונעים נשירת שיער – די לנשירה

נשים רבות מתמודדות עם נשירת שיער בגלל סיבות רבות. חלקן מנסות מגוון רחב של תכשירים ומגלות שהן לא מצליחות להנות משיער מלא ואחרות מוותרות מראש על הקרקפת המלאה ומנסות להתמודד עם הידיעה שהשיער שלהן יהיה לעד דליל מאד, אבל למעשה ישנם כמה דברים פשוטים ובסיסיים שלא תמיד אנחנו לוקחות בחשבון ויכולים לעזור באופן משמעותי למניעת הנשירה. במאמר זה אספנו עבורכן כמה עצות שיוכלו לשנות את המצב.

שמירה על אורח חיים בריא

אחד הדברים החשובים ביותר שיעזרו לכן להגיד די לנשירה ושלום לשיער מלא ובריא יותר הוא אורח חיים בריא. שמירה על אורח חיים שכולל תזונה בריאה ומאוזנת, כזאת שכוללת דגנים, חלבונים ושומנים טובים שמגיעים ממזונות כמו דגנים מלאים, ביצים ודגים, ירקות ירוקים ומאכלים נוגדי חמצון כמו פירות יער למשל, יעזור לכם להפחית את סימני הנשירה. מומלץ להימנע ככל הניתן מאכילת מאכלים שומניים וסוכריים, שתיית אלכוהול וקפה, משקאות ממותקים ואפילו תה עם קפאין.

לצד התזונה הנכונה, מומלץ מאד לשמור על שגרה ספורטיבית ולבחור אימון ספורטיבי קבוע שתוכלו לדבוק בו. הפעילות הגופנית מסייעת להיפטר מרעלים. אם זאת, יש לדבוק גם בשגרת רחצה ושטיפה של השיער לאחר כל פעילות ספורטיבית, בגלל הזעת יתר שפוגעת באיזון הלחות בקרקפת.

להימנע מעישון

מעשנים מועדים יותר לנזקים לשיער ולעור ולכן מומלץ להפחית את העישון. בנוסף, העישון מפחית את הגמישות של כלי הדם ולכן תורם למעשה לנשירת השיער. הקטינו את כמות הסיגריות שאתם מעשנים בכל יום ותראו את ההבדל.

די למתחים – די לנשירה

לחצים ומתחים מהווים את אחת הסיבות העיקריות לנשירה או לדילול של השיער. לחץ או מתח גורמים למעשה לתגובות שונות שקשורות בסופו של דבר לצמיחת השיער – בין היתר זרימת הדם אינה טובה, הורמוני המין האחראים לנשירה הגנטית מגורים ומצב העור והקרקפת אינו טוב. אם אתן רוצות להגיד די לנשירה מומלץ להירגע, להשקיע זמן בדברים שאתן מוצאות בהם נחמה ורוגע ולתת לעצמכן את המנוחה הדרושה באופן קבוע. מצאו את הדרכים הנעימות והנוחות לכם לשחרר לחץ ומתח, בין אם מדובר בספורט, עיסוי, מנוחה בשעות מסוימות ועוד.

נקיון והגיינה של הקרקפת

נשירת שיער אצל נשים רבות רוצות להגיד די לנשירה ומנסות תכשירים שונים, אבל חלק מהתכשירים האלו, בעיקר אלו שאינם מותאמים אישית לכל אישה לפי סוג השיער שלה ומצבה, יכולים להביא למצב חמור יותר. מומלץ כמובן לא להשתמש בתכשירים אגרסיביים על השיער, להימנע מהבהרה קבועה של השיער באמצעות תכשירים חומצתיים מאד ומייבוש שלו באמצעות מייבש שיער שיכול ליצור יובש בקרקפת. מומלץ להתאים את המוצרים שאתן משתמשות בהם למצב השיער לאחר שעברתן אבחון מדויק של הסיבה לנשירה בדומה  לאבחונים שעושים לכם לפני טיפולי הסרת שיער. הגיינה היא חשובה במיוחד למניעת דילול ונשירה של השיער. בין היתר כדאי לשטוף את השיער באופן קבוע, לשמור על נקיון הקרקפת ואם אתן לא יודעות איך לעשות זאת בצורה הנכונה – לקבל הדרכה ממומחה.

אפשר להימנע מנשירת שיער!

היום ניתן להגיד די לנשירה באמצעות טיפולים מתקדמים המותאמים אישית. צוות המטפלים של "הייר קליניק" מזמין אתכן להתנסות בבדיקה מיקרוסקופית לגילוי מצב השיער והסיבות לנשירה והתאמה אישית של טיפול למניעת התקרחות.

נשירת שיער גורמים ישירים
כל מה שרציתן לדעת על נשירת שיער ולא העזתן לשאול