האבחון המיקרוסקופי

ייחודי ובלעדי ל"מעבדות הייר קליניק": טריקוגרם: בדיקה מיקרוסקופית לאבחון הבעיה!

באמצעות בדיקה מיקרוסקופית מקיפה לשורשי השיער והקרקפת, תוכלי לראות במו עינייך את מצבך ולהבין מה גורם לנשירה המוגברת, להידקקות או לדילול שיערך. בהתאם לתוצאות הבדיקה ניתן לדעת בדיוק מה נכון לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו ולאפשר לך להמשיך לחיות עם שיער בריא בסביבת שורשים חזקים ותומכים.
מהי בדיקה מיקרוסקופית של השיער (טריקוגרם)?

בשנת 1957 הציג לראשונה וון סקוט בדיקה מיקרוסקופית המאפשרת את אבחון מצב השיער. הבדיקה המיקרוסקופית היא חלק בלתי נפרד מהטיפול משום שהיא מעניקה למומחה תמונת מצב מלאה ומפורטת לגבי מצב השיער ועור הקרקפת. בדיקת הטריקוגרם  (Trichogram) מודדת את צפיפות ועובי השיער, איכות התחדשותו, מצב שורשי השיער ועור הקרקפת. כיום אנו משתמשים במיקרוסקופ ברזולוציה גבוהה המאפשר ביצוע בדיקת פוטו-טריקוגרם: תיעוד מצולם של הטריקוגרם, המתבצע לצורך השוואה ומעקב. הבדיקה מסייעת לטריקולוג לזהות את הגורמים העיקריים לבעיית השיער ועור הקרקפת.

הבדיקה המיקרוסקופית אינה חודרנית ואינה כואבת. הבדיקה והאבחון מתבצעים ע"י טריקולוג (מומחה שיער) באמצעות מכשיר אבחון ייחודי המגדיל את אזור הבדיקה פי 50 ואת שורשי השיער פי 200. המיקרוסקופ מוצמד לקרקפת שלך ומעביר למסך את תמונת המצב כפי שהיא משתקפת מתחת לקרקפת. במהלך הבדיקה תוכלי לראות במו עינייך את שורשי השיער, את מצבם ואת איכות השיער וצפיפותו. המידע מועבר דיגיטאלית למסך המשקף את מצב הקרקפת, סביבת השיער, שורשי השיער והשערה עצמה.

מטרת האבחון היא לקבוע האם קיימת בעיה בשיער או בעור הקרקפת. במידה ונמצאה בעיה, על המאבחן לקבוע מה היא הבעיה ומה הם הגורמים והסיבות שגרמו לה. בהמשך, המאבחן (הטריקולוג) יתאים לכל מטופלת את תוכנית הטיפול האישית המתאימה לה ביותר כדי שהשיער שלך יחזור להיות בריא, חיוני ומלא.

האבחון והטיפול הטריקולוגי מבוססים על כמה שלבים:
1. בדיקה מקרוסקופית של מצב השיער, שורשי השיער, מחזורי החיים של השיער ובריאות עור הקרקפת.
2. אפיון סוגי ההשפעות השליליות על מחזורי השיער ועור הקרקפת.
3. זיהו מקור הבעיה: רקע גנטי, נפשי, בריאותי או אחר.
4. מתן הסבר אישי ומפורט ללקוחה על הממצאים.
5. ייעוץ, טיפול, מעקב ותמיכה לאורך זמן.

תוצאות האבחון מאפשרות לקבוע מה הם דרכי הטיפול האפשריות על מנת לנטרל את הבעיה ולהחזיר השיער, עור הקרקפת ושורשי השיער לתפקוד מאוזן, לצמיחה מחודשת ולהעשרת תנאי המחייה של השיער.

 

הטריקולוגיה
השיטה המדעית הייחודית של “מעבדות הייר קליניק”