טיפול אינטגרטיבי – טריקולוגיה ורפואת עור

כיום, אנחנו בעידן של קדמה טיפולית חדשה: הבעיות הופכות יותר נפוצות ומורכבות, ויחד עם זאת הבנת מנגנוני הבעיה והטיפול לעומקם מאפשרים לנו לנווט לגישה טיפולית רחבה - מניעה איננה מילה גסה ומאפשרת הקדמת תרופה לטיפול. הגנטיקה שלנו איננה הגורם המכריע והשולט, ואנחנו יכולים לאפשר לעצמנו להשיג תוצאות טובות יותר.

אז מהו הטיפול האינטגרטיבי?

בראייה רחבה- התאמה מדויקת ואישית של הבעיה וסיבותיה- לטיפול המתאים!
הצורך בחיפוש רחב כזה נוצר מתוך ההבנה כי בעיה מרובת גורמים וסיבות מצריכה לעיתים פתרונות מרובים לטיפול. הכוונה היא בפועל- שיש להסתכל ולהשתמש בדיסציפלינות שונות על מנת לאפשר למטופל את התוצאה המקסימלית האפשרית. מעבר להגדלת התוצאה, אנו נוכל לנתב את התהליך הטיפולי בהצלחה וביעילות, למזער תופעות לוואי ולהקטין סיכון.
הטריקולוג- מומחה לאבחון וטיפול של בעיות שיער ועור הקרקפת, משמש כסמכות אובייקטיבית במעמד האבחון הראשוני ומאפשר את הניווט היעיל לחיפוש הפתרונות, תוך למידה וידע רב של המגוון שיש לתחום זה להציע. כיום בתחום טיפולי השיער ישנם פתרונות רבים, חלקם יעילים יותר וחלק פחות. פלסמה תרפיה, מזותרפיה, לייזרים, תכשירים, כדורים ועוד. דבר זה יכול לייצר בלבול, תסכול וניסיונות סרק אצל מטופלים רבים אשר אינם מבינים את הבעיה או את התועלת הטיפולית הספציפית לעומקה.
על כן עיקר החשיבות בהגעה לטריקולוג אשר יכול לאבחן את הבעיה וגורמיה, ולהציע את סל הפתרונות המותאם באופן אישית למטופל.
כחלק מהפתרונות העומדים לרשותנו כטריקולוגים מומחים ב"מעבדות הייר קליניק", אנו מעודדים שיתופי פעולה עם עולם הרפואה המקצועית ובתחום הדרמטולוגיה המתמודדת עם עולם תוכן זהה.
כאשר רופא עור מטפל בראיה הטריקולוגית, הוא מאפשר למטופל לקבל את התוצאה הרצויה - שיקום והבראת השיער. אין ספק כי בעיה זו מטרידה מיליוני אנשים ברחבי העולם, ואנשים רבים סביבנו.
גישת הרפואה הקונבנציונלית לבעיה זו בעבר, אשר הייתה אוזלת יד והתייחסות לבעיה כשולית ואיננה מסכנת חיים, משתנה כיום עם הבנת מכלול בעיות השיער ועור הקרקפת-והבנת הנזקים הרגשיים הבריאותיים ואף הרגשיים עימם מתמודדים מטופלים אלו.

כיצד שיתוף כזה יעזור לי לקבל שיער יותר בריא מלא וחזק מהשורש?

הטריקולוג יכול במידת הצורך, ובהתמודדות עם מחלות שיער ומצבים של בידול אבחנה, להפנות את המטופל לשם ביצוע ביופסיה או קבלת תרופות סטרואידיות מתאימות על מנת לאפשר את מיקוד הטיפול המתאים והשגת התוצאה המקסימלית האפשרית כתוצאה מטיפול משולב- הן להרגעת התגובה הבריאותית רפואית של הגוף והן לעידוד צמיחת השיער להשגת שיער מלא בריא וחזק מהשורש.
במעבדות הייר קליניק בחרנו לקיים שיתוף פעולה עם SPOT CLINIC - מרכז רפואי המתמחה ברפואת עור, אשר יכול להעניק במידת הצורך שירותי ייעוץ רפואי וטיפולים בתחום הקרקפת והעור למטופלינו, כאשר בראש המרכז עומדת פרופסור עזיזי, מבכירות החוקרים והקלינאים בתחום זה, ולצידה צוות רופאים בכיר של מומחים לרפואת עור.
בעולם של רפואה אינטגרטיבית , שילוב בין הטריקולוגיה לדרמטולוגיה בראיה הטריקולוגית, תאפשר התמקצעות והתייעלות טיפולית לטובת המטופל ולמען השגת התוצאה אליה שואפים...

כשטריקולוגיה ורפואה נפגשים
תוספי תזונה לשיער? ויטה הייר מועשר בויטמין D