שיקום והבראת שיער – מה קורה לשיער לאחר טיפול בנשירה

טיפול בנשירת שיער ככל שיהיה מותאם אישית יותר כך יהיה אפקטיבי יותר.  ולכן כל שימוש בתכשירים למיניהם שמבטיחים צמיחה מחודשת של השיער וטיפול בנשירת שיער שאינם מבוססים על אבחון אישי גם לא מהווים פתרון יעיל.

מתמודדת עם נשירת שיער? מחפשת פתרונות שישפרו את מראה שיערך ושתוכלי להרגיש טוב? שיער בריא ומלא היא שאיפתו של כל אדם. איך מטפלים בנשירת שיער בהתאמה אישית למה עליכן לצפות ומהן התוצאות שניתן להגיע אליהן בעזרת טיפול נכון?

 

למה השיער נושר?

כמעט כל אדם באשר הוא גבר או אישה עלול לסבול ממצב של נשירת שיער בשלב כזה או אחר בחיים, הסיבות לנשירה מגוונות בין אם זה גנים שהורשו לנו או מחלות עור למיניהן או אולי תזונה או משבר נפשי, או הגיל שעושה את שלו. בכל המקרים השיער נושר מהסיבות הבאות: איכות השיערה יורדת משמע שינוי באיכות החֵ לֶ ב אשר יוצר מצב דלקתי העושה נזק במנגנון צמיחת השיער, , חוסר לחות שגורם ליובש המלווה באדמומיות וגרד, מחסור באבות המזון החיוניים לשיער. הזדקנות תאית יוצרת יובש שמביא להתקשות רקמת עור הקרקפת וזקיקי השיער , חילוף חומרים לקוי היוצר טוקסינים ורעלנים ואינו מאפשר את הזנת השורש, חוסר איזון בעור הקרקפת יוצר פקקי סבום הפוגעים בחילוף החומרים. השיער נושר עקב קיצור מחזור חיי השיערה זה מתחיל בתהליך הצטמקות הדרגתי בו השיער הופך להיות דק , חלש ושברירי.

גנטיקה

עישון

תזונה לקויה

מחלות

מצב נפשי

גיל מעבר

אחרי לידה

 

השבועות הראשונים אחרי הטיפול 

צמיחת שיער אינה קוראת באופן מיידי אלא בתהליך. השיער צומח באופן מחזורי, אורח חיי השיערה הינו כ 4 שנים בממוצע ואז היא נושרת ומוחלפת בשיערה חדשה . בשיאה היא חזקה ובריאה וככל שחולף הזמן איכותה יורדת. טיפול בשלב מוקדם של הנשירה מגדיל את הסיכוי לבלום את הנשירה ולעודד צמיחה מחודשת של שיער דליל ופגום ולהשיב את השיער למצבו הקודם טרם התפתחה נשירה. את התוצאות ניתן להרגיש כבר בשבועות הראשונים לאחר הטיפול בנשירה תוך כדי יישום כל המרכיבי הטיפול.

מטרת הטיפול היא בלימת תופעות נשירה ודילול של השיער והחזרתו לסטנדרט הנורמאלי והמקורי

הטיפול בנשירת שיער מבוסס על אבחון מקדים על ידי טריקולוג שקובע אילו פעולות חיוניות ביותר עבור המטופל ומתמקד בשורשים ועור הקרקפת. הטיפול בריא לשורשי השיער ועושה טוב לעור הקרקפת, הוא אינו טיפול תרופתי או פולשני ואין לו תופעות לוואי.  בתקופה שלאחר הטיפול ניתן לראות יותר ויותר איזורים דלילים מתכסים בשיער חדש.

לאילו תוצאות ניתן לצפות

מעל 90% הצלחה יש לטריקולוגיה להציע. בתוך מספר שבועות זרימת הדם משתפרת ואפשר כבר להבחין בעצירת הנשירה ושיפור בריאות הקרקפת. ניתן להבחין באיזורים דלילים מאד בהם היה שיער מת שהם חוזרים לחיים וממתקיימת צמיחה מחודשת.

 

תוספות והשלמות שיער
 הטבות ומבצעים - הייר קליניק

שיער והגיל השלישי
כשטריקולוגיה ורפואה נפגשים