נשירת שיער אצל נשים

טיפול בנשירת שיער אצל נשים - לגעת בשורש הבעיה

הנשירה המוגברת, השבילים המתרחבים שאת מזהה במראה, אפילו סימני הנשירה אחרי כל חפיפה או סירוק מטרידים אותך...ובצדק. נשירת שיער מוגברת הינה תופעה אשר מובילה לשינוי במראה השיער, ירידה בנפח ובצפיפות השיער, לאיבוד חוזקו, עוביו וחיוניותו.

נשירה מוגברת והסיבות לנשירת שיער אצל נשים

הסיבות לנשירה מוגברת שמובילה לדילול השיער מוכרות בעולם מדע השיער. בכ-90% מהמקרים הרגישות הגנטית היא זו שמובילה לנשירה המוגברת.
במקביל, שינויים הורמונאליים שאת חווה במהלך חייך כתוצאה מגיל ההתבגרות, גלולות נגד הריון, לידות והשפעות גיל המעבר יגבירו את עוצמת הנזק.
בנוסף, תזונה, אורח חיים ובעיקר חוסר מודעות מביאים לכך שסביבת הקרקפת ושורשי השיער אינם מתפקדים כראוי כך שהשערה אינה מקבלת את שהיא זקוקה לו על מנת להתקיים.
הוסיפי לכל אלה את העובדות האחרות המשפיעות על שיערך כגון צבע וכימיקאלים, שימוש בסבונים ושמפו המכילים רעלנים שונים, המים בהם את חופפת ועוד – והנה השיער נושר ואת מאבדת אחיזה, תרתי משמע, בשיערך.

טיפול מותאם בגישה טבעית

כיום, ניתן לאתר את הסיבות והגורמים לתופעה של נשירת שיער באמצעות בדיקה מקרוסקופית שמתבצעת על ידי טריקולוג המשלב אמצעים טכנולוגיים לאבחון וידע רב בתחום הטיפול בשיער, בבריאות שורשי השיער, הקרקפת ותופעות הדילול.
•    ניתן לבלום את נשירת שיער.
•    נשים יכולות לאתר את מקור הבעיה, לטפל ולחזור לחיות עם שיער בריא.
•    ניתן לחזק את שורשי השיער.
•    ניתן להחזיר לשיער את חיוניותו, עוביו,חוזקו ויופיו.
•    ניתן לאבחן בבדיקה מיקרוסקופית את הסיבות והגורמים להידללות ונשירת שיער אצל נשים.

 אבחון בעזרת בדיקה מיקרוסקופית לאיתור הגורם לנשירה

היום, באמצעות בדיקה מיקרוסקופית מקיפה לשורשי השיער והקרקפת, תוכלי לראות במו עינייך את מצבך, תוכלי להבין מה גורם לנשירה המוגברת, להידקקות ולדילול שיערך.
תביני מייד מה ניתן לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו, לחזור לחיות עם שיער בריא בסביבת שורשים חזקים ותומכים.
הבדיקה אינה חודרנית. המיקרוסקופ מוצמד לקרקפת שלך ומעביר למסך את תמונת המצב כפי שמשתקפת מתחת לקרקפת. במו עינייך תוכלי לראות את שורשי השיער, את מצבם, את איכות השיער וצפיפותו. תוכלי לראות, להבין ולטפל בשורשים ובקרקפת שלך כך שהשיער שלך יחזור להיות בריא, חיוני ומלא.

שלב אחרי שלב בדרך לחידוש השיער

שלב אחרי שלב בדרך לחידוש השיערנשירת שיער -

איך מתחילים לטפל ?מה בדיוק הבעיה?

תחילה עלינו להבין כיצד בנויות ומתפקדות שערות ראשנו. השערה מורכבת מהחלק הבולט מחוץ לקרקפת, הנראה לעין ומהשורש הנמצא בשכבה הפנימית של העור, המתפתח בתוך כיס הנקרא זקיק השערה.

השערה מתארכת בממוצע ב-1 ס“מ בחודש.  היא צומחת וניזונה דרך השורש. השורשים צריכים להיות ארוכים ובעובי של פי 5.2 מקוטר השערה.

שערה חיה בממוצע 4 שנים נושרת ומוחלפת בשערה חדשה. זהו מחזור החיים של כל שיערה בריאה. הנשירה הטבעית משתנה מאדם לאדם. הכל תלוי במספר זקיקי השיער שיש לכל אדם בתחילת חייו. מספר זה נע בין  70,000 ל 120,000.

בעיות הדילול והנשירה מתחילות כאשר מספר גורמים שיפורטו בהמשך מקצרים את אורך החיים של השערה. השערה נושרת מוקדם יותר מהרגיל בעוד השערות החדשות לא מספיקות לגדול ולהתחזק. ככל שעובר הזמן ללא טיפול וההזנחה מצטברת הולך ומתקצר אורך חיי השערה. כאן מתחיל תהליך הדילול.

איך זה קורה?

מניסיוננו וממחקרים מדעיים עולה שכ-90% מבעיות השיער הן על רקע גנטי לאובדן שיער. רגישות גנטית זו יוצרת שרשרת של נזקים במנגנון צמיחת השיער המובילים לבעיית שיער. בגלל הרגישות הגנטית, אירועים בריאותיים עלולים להחריף את התופעה ולהשפיע על עוצמת הנזקים.

 מהם הנזקים בזקיקי השיער?

  • שינוי איכות החֵ לֶ ב - יוצר מצב דלקתי העושה נזק במנגנון צמיחת השיער
  • מחסור באבות המזון החיוניים לשיער.
  • חוסר לחות גורם להתייבשות שמלווה באדמומיות וגרד.
  • הזדקנות תאית יוצרת יובש שמביא להתקשות רקמת עור הקרקפת וזקיקי השיער.
  • חילוף חומרים לקוי יוצר טוקסינים ורעלנים ואינו מאפשר את הזנת השורש.
  • חוסר איזון בעור הקרקפת יוצר פקקי סבום הפוגעים בחילוף החומרים.

נזקים אלה יגרמו לתהליך של הצטמקות הדרגתית של זקיקי השיער שיביא לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק, חלש ופלומתי. הטיפול המבוצע ב"מעבדות הייר קליניק", יפחית את הנזקים על ידי פעולה ישירה בזקיקי השיער.

תופעות של נשירת שיער ודילול השיער

הנשירה יכולה להיות זמנית או מוגברת.  

אם היא זמנית, היא תחלוף תוך 4-3 חודשים ללא נזק לצפיפות השיער. אם מוגברת ומתמשכת היא עלולה בסופו של דבר לגרום לשיער דליל.  הטיפול ב"מעבדות הייר קליניק" יכול להפחית את הנשירה כאשר אנו מצליחים להאריך את מחזור חיי השערה. זהו תהליך הדרגתי ומתמשך שהשיער ייראה צפוף יותר ובריא יותר.

 מטרתנו העיקרית והחשובה ביותר היא לשפר את איכות הצמיחות החדשות כך שהשיער ייראה צפוף יותר ובריא יותר.

נשירת שיער הינה סימפטום לאירוע בריאותי.

גם במצב של נשירה מוגברת מתמשכת, טיפול נכון ישפר את איכות השערה וימנע הידרדרות נוספת.

 צמיחה מחודשת של השיער

יסודות המפתח לצמיחת שיער והתחדשותו הם: היגיינה, הזנה והמרצה. כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות רופפת ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. יתר על כן, ההפרשות הטבעיות של הקרקפת חייבות להיות מופקות ומחולקות באופן תקין. הקרקפת חייבת להיות נקייה מחומרי עיצוב (ג'ל, וקס, מוסים) ושאריות חפיפה, ללא עודפי חֵ לֶ ב (סבום) וקשקשים ובעלת לחות טובה.

מטרת הטיפול היא בלימת תופעות נשירה ודילול של השיער והחזרתו לסטנדרטים הנורמאליים. הטיפול מתבצע ע"י המטפלת "ביוקפילרית מוסמכת" ב"מעבדות הייר קליניק". חשוב לציין שהטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער - השורשים ועור הקרקפת. הטיפול נעים וללא כאבים. הטיפול בריא לשיער ולעור הקרקפת, אינו תרופתי או פולשני וללא תופעות לוואי. כל התכשירים הינם על בסיס מרכיבים פעילים ותמציות צמחיות. הכל באישור מלא של משרד הבריאות הישראלי.

 

טיפול בנשירת שיער וחידוש צמיחת היער

 

שלב א‘: טיפול איזון - שלב זה אורך בממוצע 4 חודשים.  טיפולים אינטנסביים שמטרתם להחזיר את השיער והקרקפת לאיזון מירבי ובכך לבלום את תהליך הנשירה ודילול השיער.

שלב ב': שימור וטיפוח השיער - טיפולים בתדירות נמוכה יותר שמטרתם שימור התוצאה והמשך שיפור מראה ונפח השיער.

 

 

 

כיצד מתבצע הטיפול?

 

שלבי הטיפול בנשירת שיער

  1. ניקוי וסילוק פסולת וחלקיקים חוסמים שנאגרו על פני העור ובפתחי היציאה של השיער, המשבשים את חילוף החומרים ואף מעודדים זיהומים ודלקות.
  2. החדרה וספיגה מרבית בעור הקרקפת של מרכיבים חיוניים ומזינים לשורשים. הטיפולים מורכבים משמנים צמחיים תמיסות צמחיות המותאמות אישית לכל מטופל במסגרת כל טיפול. לספיגה מקסימאלית של החומרים נעזר במכשיר האדים המחמם את הפורמולות, משפר את מוליכותם, משפר את קליטת החומרים בשיער, מאיץ סילוק פסולת החוצה, משפר את זרימת הדם בסביבת השורשים ומעודד את פתיחת הנקבוביות.
  3. עיסוי מקצועי שמטרתו לשחרר את עור הקרקפת ולסייע בהחדרת החומר, חילוף חומרים וזרימת הדם. בסוף הטיפול מתבצעת חפיפה יסודית וייבוש השיער. הטיפול ייתן לך הרגשה נעימה ורעננה והשיער ייראה בריא ומבריק יותר. ניתן להמשיך בפעילות רגילה לאחר הטיפול בקליניקה. במהלך הטיפולים תעקוב המטפלת הביוקפילרית אחר התוצאות ותייעץ לך בנוגע להמשך או שינוי בטיפול הביתי.

 

 

 

הטיפול הביתינשירת שיער טיפול ביתי

מסלול הטיפול הביתי הוא שלב משלים והכרחי להצלחת הטיפול בקליניקה. הטיפול מבוסס על התכשירים של "מעבדות הייר קליניק", המותאמים באופן אישי לכל מטופל ע"י יועצת מקצועית עפ"י התקדמות הטיפול.  במסלול זה, המטופל יודרך אישית ובאופן שוטף ע"י יועצת מקצועית שתמליץ על התכשירים הנכונים עפ"י התקדמות הטיפול. על מנת להגיע לתוצאה האיכותית ביותר יש להקפיד ולהתמיד להשתמש בתכשירים בהתאם להדרכה לתוכנית האישית המוצעת למשך התקופה הנדרשת.

 התוצאות לא תאחרנה להגיע!

אין כל סיבה להשלים עם נשירת שיער או בעיות אחרות הקשורות לשיער ולעור הקרקפת. אלפי לקוחות מרוצות עצרו את הנשירה והחזירו לשיערן את המראה הטבעי והמלא. שיטת האבחון והטיפול הבלעדית של ”מעבדות הייר קליניק“ היא הדרך המקצועית והבטוחה ביותר להעניק לך שיער בריא, יפה, חיוני ומלא ברק.

שיער דליל אצל נשים
שערות ומספרים