עור הקרקפת- טיפוח או בריאות?

בכמה סוגים של קרמים את משתמשת לעור הפנים? בוודאי שיש לך כמה..

האם את מורחת קרם גוף כל יום?  זה חלק מהפינוק והטיפוח של הערב..

אז מה חדש עכשיו? טרנד חדש וחם שוטף את עולם הטיפוח והאסתטיקה- טיפוח עור הקרקפת, ובפרט  Celebrity Scalp Care למה דווקא הם? כי מעבר למודעות הגבוהה והצורך להראות טוב, מעבר לבגדים הסטייליסטים וטיפוח וחיטוב הגוף- יש עוד משהו שהסלבריטאים (נשים וגם גברים) אוהבים להתגאות בו וזה השיער.
וכמוהם גם אנחנו יודעים מה הפרוש של האמירה bad hair day  , וכיצד זה יכול להשפיע על היום!

אז מה הקשר בין שיער דליל לעור הקרקפת? כיום קהל גדול נוהר לטרנד מכוני טיפוח עור הקרקפת, מתוך הבנה כי עור הקרקפת חשוב לנו כפי שחשוב לטפח את עור הגוף. אולי זה נשמע לכם טרנד של יופי ואסתטיקה, אולם הסבר קצר על בריאות עור הקרקפת עוזר לנו להבין את החשיבות שלו והשפעתו על צמיחת השיער או דלילות השיער.

אז מאיפה נתחיל? את משל הצמח אתם מכירים? עור הקרקפת זוהי האדמה של הצמח.

יותר מכך- "בדיוק כמו שדשא לא צומח בחול הים, שיער בריא לא צומח מקרקפת צחיחה", כך מתארת ג'וליאן פרל מעצבת שיער בכירה בתחום,  "המטרה היא להתמקד בקרקפת בריאה לפני שיער בריא".

ואכן המומחים בתחום  גורסים כך כבר שנים: תחום הטריקולוגיה, הוא מדע של השיער והקרקפת, או בהרחבה: אבחון (דיאגנוזה) וטיפול בבעיות שיער וקרקפת. ככל שנעמיק ונלמד את תחום הטריקולוגיה, נבין כי השיער ועור הקרקפת אינם מאפיין בודד או תוסף חיצוני מבודד של גוף האדם, אלא שניהם יחד וכל אחד מהם בנפרד משקפים את המצב של מערכות רבות הגורמות לאדם לתפקד. המשמעות היא שהשיער והקרקפת הינם תמונת ראי למצב הגופני הפנימי של האדם. כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות רופפת ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. יתר על כן, ההפרשות הטבעיות של הקרקפת חייבות להיות מופקות ומחולקות באופן תקין.

לדוגמה, קרקפת שומנית שלא מטופלת כראוי תפריש סבום בכמויות גבוהות, תעניק לשיער מראה עייף וחסר נפח ותכביד עליו במקרה הטוב. במקרה הגרוע יותר, תופעה זו ובעיות או מחלות קרקפת אחרות עלולות לגרום לנשירת השיער, דילול ואף התקרחות.

עור הקרקפת הינה המפתח לשיער בריא, טפלי בו! בריאות עור הקרקפת הופכת להיות חלק מהחינוך והסברה של טיפולי שיער וטיפול מניעתי או שגרתי. אנשים שלרוב שוכחים לטפל או לא מבינים שצריך לטפל בעור הקרקפת מבינים כעת כי חייב לבצע אבחון לבעיה וטיפול אינדיבידואלי- בהתאם לאופי השיער וסוג עור הקרקפת, הכוללים ניקוי ופילינג לעור, תיקון תאים והזנה.

קשקשים למשל, הינם טאבו בעולם היופי והאסתטיקה, והם גורמים לנו להסב את תשומת ליבנו לבעייתיות עור הקרקפת. ישנם גורמים רבים שעלולים לגרום לכך- החל מתכשירים לא  מותאמים ולייף סטייל, היגיינה, שינויי תזונה ודיאטה, מזג אוויר, רגישויות ותרופות הורמונים ועוד.

לסיום,

עור הקרקפת בעל חלק חשוב מתנאי המחיה של השיער, טפלי בו וטפחי אותו כשם שאת עושה לשיערך!

  • השתמשי בקרם טיפולי אנטי איג'ינג לעור הקרקפת, בדיוק כמו לעור הפנים.
  • השתמשי בפילינג לניקוי קשקשת והפרשות שומן.
  • חבשי כובע או מטפחת להגנה מעור השמש
  • השתדלי להמנע מכיסויים הדוקים מדי
  • עדיף לך לחפוץ עם מים חמימים
  • השתמשי בתכשירים המכילים בטא קרוטן, וויטמין E ואומגה 3 לטיפוח
איבוד שיער בגיל צעיר
למה הדנא שלך לא קובע את גורל שערך