השיטה המדעית הייחודית של “מעבדות הייר קליניק”

ללמוד. לעשות. להיות.

ל"מעבדות הייר קליניק" שיטה מדעית ייחודית המשלבת אבחון וטיפול: האבחון כולל בדיקה מיקרוסקופית מורחבת ומקיפה של עור הקרקפת ושורשי השיער והטיפול מושתת על הקניית איזון מקסימלי בעור הקרקפת ובשורשי השיער על ידי אלימינציה של השפעות שליליות עליהם, בשילוב טיפול בתכשירים בלעדיים שפיתחה החברה.

יסודות המפתח לצמיחת שיער והתחדשותו הם: היגיינה, הזנה והמרצה.

כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות רופפת ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. יתר על כן, ההפרשות הטבעיות של הקרקפת חייבות להיות מופקות ומחולקות באופן תקין.
הגישה הטיפולית על פיה פועלת הטריקולוגיה מתבססת על טכניקת טיפול ייחודית שפותחה על ידי צוות מדענים מהמובילים בעולם בתחום השיער בשילוב סדרת תכשירים ייעודית בלעדית - NEW AGE FORMULAS - המאושרים ע"י משרד הבריאות הישראלי.

חשוב לציין שהטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער - השורשים ועור הקרקפת. הטיפול נעים, נטול כאבים, אינו תרופתי או פולשני ואין לו תופעות לוואי.
כמשל מעולם הצומח, על מנת לחזק את הצמח, יש לעבד ולהיטיב את האדמה בה הוא צומח. דרגת לחות מתאימה, סילוק רעלים, אוורור ודישון יובילו לצמח חזק ובריא, המסוגל לשרוד לזמן ארוך.
כך נכון להתייחס גם אל הקרקפת והשיער. המטרה היא להחזיר את התפקוד הנורמלי למערכות הצמיחה ומחזורי החיים של השיער. שיער בריא יתקיים ויצמח בקרקפת בריאה. מניסיון של עשרות שנים ידוע כי שיפור מצב הקרקפת ותנאי המחייה של השורשים, מוביל לחיי שיער בריא יותר.

מהם גורמי הנזק לזקיקי השיער?

  • שינוי איכות החלב (sebum) או חוסר איזון, היוצרים מצב דלקתי שגורם נזק למנגנון צמיחת השיער.
  • זרימת דם לקויה או חילוף חומרים לקוי, היוצרים רעלנים ואינם מאפשרים את הזנת השורש.
  • הזדקנות תאית היוצרת יובש שמביא להתקשות רקמת עור הקרקפת וזקיקי השיער.
  • חוסר לחות הגורם להתייבשות שמלווה באדמומיות וגרד.
  • מחסור באבות המזון החיוניים לשיער.

נזקים אלה יגרמו לתהליך של הצטמקות הדרגתית של זקיקי השיער שיוביל לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק וחלש ולבסוף נושר.

הסבלנות וההתמדה תמיד מנצחים

קיימת חשיבות עליונה לסבלנות שלך במהלך הטיפול. עליך לתת לעצמך זמן ואפשרות לשיער להגיב לטיפול, זאת על פי הקצב והשעון הביולוגי האישי שלך. זמן התגובה אינו מוגדר מראש והוא תלוי בחומרת המצב, במהירות תגובתך האישית לטיפול ובהקפדה עקבית על הטיפולים בקליניקה ובבית. 

האבחון המיקרוסקופי

ייחודי ובלעדי ל"מעבדות הייר קליניק": טריקוגרם: בדיקה מיקרוסקופית לאבחון הבעיה!

באמצעות בדיקה מיקרוסקופית מקיפה לשורשי השיער והקרקפת, תוכלי לראות במו עינייך את מצבך ולהבין מה גורם לנשירה המוגברת, להידקקות או לדילול שיערך. בהתאם לתוצאות הבדיקה ניתן לדעת בדיוק מה נכון לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו ולאפשר לך להמשיך לחיות עם שיער בריא בסביבת שורשים חזקים ותומכים.
מהי בדיקה מיקרוסקופית של השיער (טריקוגרם)? 

בשנת 1957 הציג לראשונה וון סקוט בדיקה מיקרוסקופית המאפשרת את אבחון מצב השיער. הבדיקה המיקרוסקופית היא חלק בלתי נפרד מהטיפול משום שהיא מעניקה למומחה תמונת מצב מלאה ומפורטת לגבי מצב השיער ועור הקרקפת. בדיקת הטריקוגרם  (Trichogram) מודדת את צפיפות ועובי השיער, איכות התחדשותו, מצב שורשי השיער ועור הקרקפת. כיום אנו משתמשים במיקרוסקופ ברזולוציה גבוהה המאפשר ביצוע בדיקת פוטו-טריקוגרם: תיעוד מצולם של הטריקוגרם, המתבצע לצורך השוואה ומעקב. הבדיקה מסייעת לטריקולוג לזהות את הגורמים העיקריים לבעיית השיער ועור הקרקפת. 

הבדיקה המיקרוסקופית אינה חודרנית ואינה כואבת. הבדיקה והאבחון מתבצעים ע"י טריקולוג (מומחה שיער) באמצעות מכשיר אבחון ייחודי המגדיל את אזור הבדיקה פי 50 ואת שורשי השיער פי 200. המיקרוסקופ מוצמד לקרקפת שלך ומעביר למסך את תמונת המצב כפי שהיא משתקפת מתחת לקרקפת. במהלך הבדיקה תוכלי לראות במו עינייך את שורשי השיער, את מצבם ואת איכות השיער וצפיפותו. המידע מועבר דיגיטאלית למסך המשקף את מצב הקרקפת, סביבת השיער, שורשי השיער והשערה עצמה. 

מטרת האבחון היא לקבוע האם קיימת בעיה בשיער או בעור הקרקפת. במידה ונמצאה בעיה, על המאבחן לקבוע מה היא הבעיה ומה הם הגורמים והסיבות שגרמו לה. בהמשך, המאבחן (הטריקולוג) יתאים לכל מטופלת את תוכנית הטיפול האישית המתאימה לה ביותר כדי שהשיער שלך יחזור להיות בריא, חיוני ומלא.

האבחון והטיפול הטריקולוגי מבוססים על כמה שלבים:
1. בדיקה מקרוסקופית של מצב השיער, שורשי השיער, מחזורי החיים של השיער ובריאות עור הקרקפת.
2. אפיון סוגי ההשפעות השליליות על מחזורי השיער ועור הקרקפת.
3. זיהו מקור הבעיה: רקע גנטי, נפשי, בריאותי או אחר.
4. מתן הסבר אישי ומפורט ללקוחה על הממצאים.
5. ייעוץ, טיפול, מעקב ותמיכה לאורך זמן.

תוצאות האבחון מאפשרות לקבוע מה הם דרכי הטיפול האפשריות על מנת לנטרל את הבעיה ולהחזיר השיער, עור הקרקפת ושורשי השיער לתפקוד מאוזן, לצמיחה מחודשת ולהעשרת תנאי המחייה של השיער.

האבחון המיקרוסקופי