שיער דליל אצל נשים

נשים משקיעות הרבה בטיפוח וטיפול בשיער ומוטרדות יותר משיער הנראה רע. למהפכות הפיזיולוגיות הרבות שהן עוברות במהלך חייהן השפעה גדולה על השיער. סקירה על השיער בחיי הנשים.

להנחה שאובדן שיער הוא תופעה גברית אין בסיס. יותר ויותר נשים פונות כיום לקבלת ייעוץ ולטיפול באובדן שיער או בנשירה מוגזמת עקב נשירת שיער אצל נשים.

מסקנה: אבחון וטיפול מוקדם יכולים למנוע נשירת שיער עתידית.

טיפול בשיער דליל

תכשירים קוסמטיים - כבר בגיל ההתבגרות, כאשר רוב משאבי האנרגיה של הגוף מופנים לגדילה והתפתחות, מתחיל השיער להינזק. בתקופה זו מתחילות נערות להשתמש בתכשירי שיער שאינם מתאימים להן וכך מערערות את בריאות השיער.

מסקנה: השאירי את השיער טבעי כמה שניתן. כך תחסכי נזקים מיותרים לשיער ולעור הקרקפת.

שינויים פיזיולוגיים האישה תעבור בחייה יותר מהפכות פיזיולוגית מאשר הגבר. שינויים אלה משפיעים על השיער. שינויים הורמונליים עשויים להפוך את השיער לדק ודליל יותר ולהחלישו בהדרגה עד להרס תאי הייצור של השיער. המערכת החיסונית, יחד עם מערכת העצבים, עשויה להוביל להתקרחות מעוגלת באזורים שונים בקרקפת.

החשש מאבחון (דיאגנוזה) קבלת האבחון וגזר הדין על מצב השיער עשויים להבהיל נשים שנמצאות במצב רגיש גם כך. במצבים כאלה, הגבר בדרך כלל מגיב בעצב ובאכזבה, ואילו האישה עלולה להגיב בפאניקה. כשהיא נסערת ומודאגת, גם השיער נסער. שרירי השיער מתכווצים, עור הקרקפת מתקשה, זרימת הדם לזקיקי השיער נחלשת והשיער אינו מקבל את כל מרכיבי התזונה החיוניים להתפתחותו ונחלש. הורמוני המתח עשויים אף הם להאיץ את נשירתו.

מסקנה: תוצאות הטיפול בשיער יהיו טובות יותר בקרב מטופלות רגועות שבטוחות ביכולת שערן להשתקם.

זיהום סביבתי וכימיקלים מצבים של זיהום סביבתי עלולים לשבש את חילוף החומרים בגוף, לגרום לשינויים מטבוליים ואורגניים ולהשפיע לרעה על השיער, שסופג את החומרים הרעילים. תרופות רבות עשויות לגרום גם הן לנשירת שיער כחלק מתופעות הלוואי שלהן. בקטריות, זיהומים ודלקות עור עשויים להשפיע בצורה דומה.

הערה: לעתים נערכות במעבדה בדיקות שיער על פי דרישה של המשטרה לגילוי השפעה של רעלים, סמים או מתכות כבדות.

מסקנה: אם קיים חשש כלשהו לזיהום, עדיף לקבל ייעוץ מקצועי בנושא.

מראה חיצוני ומצב הרוח נשים משקיעות זמן רב וכסף בחפיפה, סירוק, הברשה, צביעה או חמצון של השיער. כיוון שהשיער עלול להיחלש כתוצאה מטיפולים כימיים חוזרים, רצוי לדאוג לספק לו את ההזנה הראויה. שיער הנראה רע, שיער שביר, מפוצל, יבש, חסר חיים או שיער דליל עשוי להטריד נשים שנוטות להיות רגישות למראן החיצוני.

כדאי להימנע מ"דיאטות כאסח" ללא פיקוח, שעשויות להחליש את השיער. במקרים של תת-משקל, עודף משקל, אנורקסיה, בולימיה או אלרגיות למזונות דרוש מעקב מקצועי.

מסקנה: השיער גם משקף את מצב רוחך. כשאת שמחה ורגועה, גם השיער יהיה בריא.

האישה המודרנית (סופרוומן) האישה המודרנית נמצאת בלחצים רבים של שילוב משפחה וקריירה. אפיסת כוחות, חוסר שינה ועייפות מצטברת עשויים להשפיע על בריאות השיער ולהחלישו.
מסקנה
הייר קליניק יכולה לתת מענה להיחלשות זו של השיער ולתרום לשיקומו ולחיזוקו בהתאם לנסיבות

אובדן שיער לפי גילאים

ילדות - עור הקרקפת והשיער משקפים את בריאות הילדה. כשהבריאות אינה תקינה, השיער עלול להיות דק מדי ולצמוח בקצב איטי מדי. דלקות וזיהומים חוזרים עלולים גם הם להשפיע על השיער בגיל הילדות. ילדות רבות סובלות מבעיות בעור הקרקפת, גרדת, קשקשים, דלקות ועור מגורה. גם תזונה לא מאוזנת תשפיע על בריאות ומראה השיער. בנוסף, ילדים עסוקים לעתים בפחדים גדולים, חרדות יומיומיות, וסיוטים ליליים, שעשויים לגרום לקרחות קטנות בקרקפת. טיפולים אגרסיביים לשיער ולעור הקרקפת לטיפול בכינים עלולים גם הם לפגוע בבריאות השיער. הרגלים נכונים חייבים להירכש כבר בגיל צעיר.

נערות- נערות עוברות שינויים רבים בעת התבגרותן - הורמונליים, רגשיים גופניים. אם בגיל ההתבגרות השיער דק מדי, חלש ושביר, דליל ונושר, רצוי ללכת לקבל חוות דעת מקצועית. חשוב גם לבדוק את המצב הבריאותי הכולל ואם קיימים חסרים כגון חוסר בברזל או בוויטמין B12.

נשים צעירות- נשים צעירות סובלות לעתים משיער דליל וחלש. בעיות בעור הקרקפת עשויות להיות קשורות לשימוש לא נכון ומופרז בתכשירים קוסמטיים אגרסיביים. כמו כן, מוצרי החלקה שונים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ואף לחיסול שורשי השיער. רצוי לבחור בתכשירים עדינים וטבעיים.

נשים בהיריון- אם אין בעיות רפואיות, השיער בזמן ההיריון נראה ומרגיש מצוין והוא כמעט אינו נושר. לקראת החודש השביעי להיריון נראה השיער במיטבו. נשירה בזמן היריון יכולה להיות סימן לבעיה רפואית. לאחר הלידה השיער נושר קצת יותר. אם מצב זה ממשיך גם לאחר שלושה חודשים, כדאי להתייעץ עם רופא.

אימהות צעירות - החסר בשינה והמתח הנפשי לאחר הלידה עשויים להחליש את הגוף וגם את השיער. בתקופה זו כדאי לערוך בדיקת שורשים שתוכל להנחות את המשך הטיפול לו זקוק השיער.

נשים והורמונים הורמון המין הנשי, האסטרוגן, מגן על השיער מפני הורמוני המין הגבריים וכך נמנעת התקרחות. זו הסיבה שלנשים שיער בריא ומלא יותר לאורך זמן מאשר לגברים. אך שינויים הורמונליים במהלך החיים עשויים לערער את האיזון הטבעי ולשבש את מחזורי השיער ואת בריאותו.

בדיקה מיקרוסקופית של השיער תעזור לזהות את הבעיה, ותקל על פתרונה. במקביל חשוב לבדוק את האיזון ההורמונלי הכללי בגוף, לו השיער מגיב.

גורמים שיכולים להשפיע: מחזור לא סדיר או הפסקתו, חוסר איזון בבלוטת התריס, רמות הורמוני האסטרוגן והפרוגסטרון בדם, עלייה בהורמון הטסטוסטרון, עלייה בהורמון הפרולקטין או הקורטיזון, נטילה, הפסקה או שינוי גלולות למניעת היריון, טיפול הורמונלי או הפסקתו.

נשים בוגרות אישה בוגרת שואפת למראה כמה שיותר דינמי וצעיר. אובדן שיער בא על חשבון הרצון ליופי ורעננות. עם זאת, מתחים בחיי היומיום, טיפולי טיפוח וחומרים שונים, משאירים חותמם על שורשי השיער. בגילאים כאלה מצב השיער עשוי להשתנות במהירות ובפתאומיות, בייחוד בעקבות שינויים הורמונליים, אנמיה, שינויים ברמת הכולסטרול, לחץ דם, טיפולים ותרופות.

החדשות הטובות
השיער בגיל זה עשוי להפתיע לטובה בתגובתו המהירה לטיפול ובחזרתו המהירה לחיים. טיפול נכון ובזמן המתאים ימנע התמודדויות קשות יותר בעתיד.

גיל המעבר
שינויים רבים עוברים על גוף האישה בתקופת המעבר, בהם ירידה ברמת האסטרוגן, שפירושה ירידה בהגנה הטבעית של השיער ונשירה מוגברת. בלוטות השומן מפרישות כמות קטנה ולא מספקת של סבום, והשיער ועור הקרקפת נותרים חסרי לחות.

גם ההתחלקות התאית יורדת עם הגיל והשיער מתקשה לגדול כבעבר. התחושה היא כאילו הוא הפסיק לצמוח. גם השימוש בצבע לשיער ובחומרים כימיים נותן את אותותיו בשלב זה. ובכל זאת, ישנו אור בקצה המנהרה - הענקת לחות, המרצה ועידוד יתקבלו באהבה על ידי השיער, והוא עשוי במקרים רבים להפתיע ולהשתקם. שיער המקבל טיפול נכון והזנה ראויה ייראה טוב יותר.

פתרונות לשיער דליל 

שיער דליל אצל נשים היא תופעה נפוצה הנגרמת מפגיעה והיחלשות של שורשי השיער.
כאשר שורשי השיער חלשים, צומח שיער דק ועדין ומראה השיער הכללי הופך דליל.

ב"מעבדות הייר קליניק" מבצעים בדיקה מיקרוסקופית לשיער המאפשרת אבחון מדויק של מצב השורשים.
בהתאם לאבחנה מתאימים טיפול מדעי, מדויק ואישי המסייע לחיזוק השורשים ולצמיחת שיער עבה יותר, מלא יותר ובריא יותר.

הטיפול המדעי ב"מעבדות הייר קליניק" כולל 3 שלבים שיחד מחזקים את שורשי השיער:

- בדיקה מיקרוסקופית לאבחון מצב השיער
- טיפול טריקולוגי מותאם אישית לחיזוק שורשי השיער
-תכשירים ותוספי תזונה ייעודיים להשלמת הטיפול הטריקולוגי ולחיזוק שורשי השיער.

המרכיבים הפעילים נחקרו קלינית, יעילותם הוכחה והם נחשבים פורצי דרך בתעשייה העולמית.

פרטים על הטיפולים לנשים בהייר קליניק: 2646*

צרי קשר עימנו

חיי השערה
נשירת שיער אצל נשים