שיער והגיל השלישי

אסתטיקה, טיפוח, בגדים ושיער
כולנו רוצים להיות חכמים , מוצלחים , אבל גם להראות טוב וזה נכון לכל גיל.
דווקא ככל שאנו מתבגרים ומתפנה יותר זמן, אחרי שכל החיים אנו רצים ודואגים, עכשיו שהילדים עזבו את הבית, בדיוק עכשיו זה הזמן שלנו לדאוג לנו ולהשקיע בעצמנו.
השיער שלנו הוא חלק מהטיפוח, הכתר לראשינו, אולם מנגד אנו עדים לכך כי שינויים או השפעות בריאותיות ישפיעו גם על השיער ומראהו. הבריאות שלנו היא בעצם היכולת של הגוף להיות באיזון, וכל הפרה של איזון זה תיצור הפרעה למחזור חיי השערה ובעצם תגרום לנשירה ודילול.

מה משפיע על השיער?

השפעות שונות יביאו לשינוי במצב השיער, למשל החל מגיל המעבר ישנם שינויים הורמונליים אשר מביאים בנוסף אי שקט, דאגה, שינויי מצב רוח, גלי חום, נדודי שינה, ועוד. בנוסף מחלות שונות כגון לחץ דם וכולסטרול, סכרת או בעיות של בלוטת תריס, ואפילו חסר בוויטמין D עלולים להשפיע על בריאות השיער.
כל המחלות הללו מצריכות נטילת תרופות ובאופן כרוני גם אלו ישפיעו על נשירת השיער ויובילו לדילולו.

למה חשוב לבצע בדיקה ולהבין את גורם הבעיה?

כי נשירת השיער היא רק הסימפטום-
האם השיער נושר בגלל שינויים הורמונליים ופיזיולוגים שונים?
האם השיער נושר בגלל שימוש מופרז בפן לשיער או בגלל תרופה מסוימת שניטלת?
ברור לנו שהטיפול בשני המקרים הינו שונה לחלוטין. בדיקה מיקרוסקופית מקיפה לשיער ועור הקרקפת הינה השיטה המדעית המקובלת כיום בעולם בכדי לאבחן בעיות אלו ובכדי לעלות על המקור והגורם לבעיה.
הטריקולוג הינו המומחה לשיער ועור הקרקפת, היכול לתת את האבחנה המדויקת ואת הגדרת הטיפול שיאפשרו את חיזוק שורשי השיער והארכת מחזור חיי השערה - לצד שיפור איכות השיער, עיבויו והבראתו לכדי מראה מלא ובריא

אז כיצד ניתן לטפל?

הדבר העיקרי והחשוב להבנה הוא שהטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער – השורשים ועור הקרקפת.
אין תחליף לטיפול ישיר במקום בו מתקיימת הבעיה. שורשי השיער הינם המקור לשפע ולחיוניות של השיער- באזור זה התאים מתפתחים ומתרבים, הם שוקקים אנרגיה וחיים ומאפשרים לשיער את צמיחתו. לעומת זאת, השיער שאנו רואים כבר בעין הינו שיער "מת" ומורכב מתאים לא חיים, ולפיכך רק הפעולות שנעשות לחיזוק השורשים הם אלו שיאפשרו לנו לבסוף לקבל שיער בריא, חזק ומלא.
מטרת הטיפול ב"מעבדות הייר קליניק" הינה בלימת תופעות נשירה ודילול של השיער והחזרתו לסטנדרטים הנורמאליים. ובעצם, שיפור איכות הצמיחות החדשות כך שהשיער ייראה צפוף יותר ובריא יותר.
הגישה הטיפולית של "מעבדות הייר קליניק" מתבססת על שיטה שמשלבת טכניקת טיפול ייחודית שפותחה על ידי צוות מדענים מהמובילים בעולם בתחום השיער וסדרת תכשירים ייעודית בלעדית ,NEW AGE FORMULAS המאושרים ע"י משרד הבריאות הישראלי. כל התכשירים הינם על בסיס תמציות צמחיות ומרכיבים פעילים פורצי דרך בתעשייה העולמית. הטיפול בקליניקה מתבצע ע"י המטפלת הביוקפילרית המוסמכת ב"מעבדות הייר קליניק". הטיפול נעים וללא כאבים. הטיפול בריא לשיער ולעור הקרקפת, אינו תרופתי או פולשני וללא תופעות לוואי.
כאשר מטפלים בנשירת השיער, חשוב לעשות זאת במקום המתמחה בשיער ושיש לו את הכלים לאבחן את מצב השיער ואת הגורמים לנשירה. ההתמחות בשיער מאפשרת לתת את המענה השלם לכל הגורמים העשויים ליצור את הנשירה ובכך להביא לעצירת התהליך ולהבראת השיער.
וכמשל מעולם הצומח,
על מנת לחזק את הצמח, יש לעבד ולהיטיב את האדמה בה הוא צומח ולחזק ולהזין את השורשים – כך נקבל צמח בריא וחיוני.

מה עוד ניתן לעשות?

יש לנקוט בגישה רב תחומית בבואנו להתמודד עם בעיית השיער שלנו, חשוב להבין כי אין תרופות קסם ויש להתמקד בפעולות שונות כגון:
• הפחתה במידת האפשר , והגנה על שיערנו מדברים מיותרים כמו טיפולים כימיים במספרה, ותכשירים תרופתיים בעלי תופעות לוואי מזיקות.
• יש לנהל אורח חיים בריא כמו תזונה נכונה וספורט, והפחתת רעלים כדוגמת עישון וצריכת אלכוהול.
• צריך לעבוד על הפחתת רמות הסטרס ואפילו התמקדות באהבה רגיעה ומנוחה –
זהו לא דבר ברור מאליו באופן בו אנו חיים כיום!

לסיכום, הדימוי העצמי הינו ייצוג של יחסי הגומלין בין מצב הגוף לבין הסביבה החיצונית והוא מצוי בתהליך השתנות דינאמי. שיער דליל והתקרחות בנשים או גברים יוביל לדימוי עצמי ירוד, ולכן טיפול בנשירה דילול או התקרחות יוביל בהכרח לשיפור בדימוי העצמי ואף לשיפור באיכות החיים!

10 טיפים לשיער בריא ושופע
שיקום והבראת שיער - מה קורה לשיער לאחר טיפול בנשירה